top of page

Spotkanie pełne inspiracji: Młodzież i kultura w Siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu

W miniony czwartek Siedziba Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu stała się areną wyjątkowego spotkania, które zgromadziło młodzież zafascynowaną kulturą i literaturą. To wydarzenie było częścią projektu "PleNEAR Kultura" realizowanego w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, co świadczy o wyjątkowym zaangażowaniu młodych ludzi w promowanie wartości kulturalnych.


Centralnym punktem spotkania była dyskusja na temat wiersza Juliana Tuwima "Warszawa", który stał się pretekstem do szerszej rozmowy o przyszłości, marzeniach i wyzwaniach stojących przed młodym pokoleniem. Wiersz Tuwima, pełen nostalgii za utraconą przeszłością oraz nadziei na lepsze jutro, idealnie wpasował się w tematykę spotkania, stając się mostem łączącym pokolenia.


Dyskusja nie ograniczyła się jednak tylko do literatury. Młodzi uczestnicy, pełni pasji i kreatywnych pomysłów, dzielili się swoimi wizjami przyszłości miasta Nowego Sącza jak i działalnością społeczną na jego terenie. Rozmawiano o tym, jakie zmiany chcieliby zobaczyć w swoim mieście, jakie inicjatywy mogą przyczynić się do jego rozwoju i jak ważna jest rola kultury w kształtowaniu tożsamości miejsca. Była to okazja do wymiany myśli i doświadczeń, która pokazała, jak ważne jest słuchanie głosów młodych ludzi, którzy niebawem będą kształtować oblicze Nowego Sącza.

Spotkanie było również czasem na rozważania o tym, jak ważne jest miejsce, w którym spędzamy nasz czas – nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie i społecznie. Uczestnicy zastanawiali się, jak przestrzeń miejska może wpływać na nasze samopoczucie, twórczość i relacje z innymi.


To spotkanie w Siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej pokazało, że młodzież ma ogromny potencjał i chęć do działania. Ich świeże spojrzenie na kulturę, literaturę i przyszłość miasta jest dowodem na to, że są gotowi nie tylko marzyć, ale też działać na rzecz lepszej przyszłości dla siebie i dla swojego otoczenia. Warto zauważyć, że tego rodzaju inicjatywy, jak projekt "PleNEAR Kultura" w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, są nieocenionym doświadczeniem dla młodych ludzi. Pozwalają nie tylko na rozwój osobisty i zdobywanie nowych umiejętności, ale także na realne wpływanie na środowisko, w którym żyjemy.

76 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page